Через песимістичні прогнози Нацбанку та пришвидшення інфляції українці переходять на дешевші продукти, проте цей сегмент додає в ціні найшвидше. Відповідну заяву зробив економіст Олег Пендзин в етері “Громадського радіо”.
Що є причиною зростання цін на продукти?
За словами економіста, суттєве зростання вартості дешевих продуктів спостерігається внаслідок сезонних факторів. Вони пов’язані зі зниженням врожайності, яка відбувалася внаслідок аномальної посухи.
Пендзин зазначив, що макарони, крупи та овочі подорожчали майже вдвічі. Ба більше, він переконаний, що вони дорожчатимуть й надалі.
Економіст переконаний, найбільшого удару по гаманцях українців завдають саме овочі – деякі з них подорожчали більш ніж удвічі. Він зауважив, що ціни на картоплю вже в 2−2,5 рази вищі, ніж були у минулому році. Набагато дорожчі за минулий рік є також капуста, морква та буряк.
Нагадаємо, Державна податкова служба прагне перевіряти інформацію, що становить банківську таємницю, щодо українців та бізнесу.
До слова, у 2022 році, в перші дні після повномасштабного вторгнення країна-агресорка запропонувала Україні проєкт договору.

